Орендарям на замітку: у Раді зареєстровано законопроект щодо дострокового розірвання договору

Проект Закону про прогресивні земельні відносини пропонує надати власнику землі право за власною ініціативою розривати договір оренди. Законопроектом пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, до Земельного кодексу України, Закон України “Про оренду землі”. Внесення змін до статті 17 «Передача об’єкта оренди» і 19 Закону України «Про оренду землі», має чітко визначати терміни дії договору […]

Проект Закону про прогресивні земельні відносини пропонує надати власнику землі право за власною ініціативою розривати договір оренди.

Законопроектом пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, до Земельного кодексу України, Закон України “Про оренду землі”. Внесення змін до статті 17 «Передача об’єкта оренди» і 19 Закону України «Про оренду землі», має чітко визначати терміни дії договору оренди землі.

Про це йдеться у законопроекті № 3208.

Власник земельної ділянки має право:

  • достроково розірвати договір користування належної йому земельної ділянки для сільськогосподарських потреб на підставі заяви про дострокове розірвання договору користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).
  • власник земельної ділянки у такому випадку подає заяву про включення до реєстру відомостей про розірвання договору.

Заява подається не пізніше ніж за рік до розірвання договору власником земельного паю.

Варто зауважити, що власників земельних паїв в Україні нині трохи менше 7 мільйонів. Тобто відкриття ринку землі напряму стосуватиметься одного з шести українців. Проте кількість землевласників та землекористувачів в Україні перевищує 25 млн. При цьому, Вінниччина посідає третє місце серед областей за кількістю чорноземів та загальною часткою земельних паїв, що знаходяться в оренді.

земля в Україні та кому вона належить

Закон вводить поняття ефективного власника землі – це власник землі, котрий має бажання самостійно займатися виробничою сільськогосподарською діяльністю на землі, а також ефективного обороту прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення – оборот, який передбачає перехід прав власності на земельні ділянки від одного громадянина України, що має можливості самостійно займатися сільськогосподарською діяльністю на землі, до іншого громадянина України, що має бажання і можливості самостійно займатися сільськогосподарською діяльністю на землі.

Як законопроект вплине на інвестиційну привабливість ринку – питання. Проте, ряд фахівців зауважують необхідність прийняття додаткових законів, що повноцінно регулюватимуть ринок та захищатимуть усі сторони.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що питання про продаж землі іноземцям має вирішуватися на всеукраїнському референдумі.

Додавайтеся до Facebook та Telegram: