Самвел «Московський». Жорстокий бандит та рекетир

Погрози, рекет, здирництво, зґвалтування, наркотики, зброя – це все ще неповний список того, за що Самвела Манукяна (також відомого як кримінальний авторитет «Носатий» та «Московський») притягали до відповідальності. Самвел Манукян родом з Вірменії. Колись він був професійним боксером (майстром спорту міжнародного класу), але чесною працею заробляти ніяк не виходило, тому у кінці 80-х років він […]

Погрози, рекет, здирництво, зґвалтування, наркотики, зброя – це все ще неповний список того, за що Самвела Манукяна (також відомого як кримінальний авторитет «Носатий» та «Московський») притягали до відповідальності.

Самвел Манукян родом з Вірменії. Колись він був професійним боксером (майстром спорту міжнародного класу), але чесною працею заробляти ніяк не виходило, тому у кінці 80-х років він переїхав до Москви та став членом угрупування з місцевих спортсменів. Так Самвел отримав прізвисько «Московський».

Нічого «екстраординарного» угрупування Самвела не робило – просто «хлопці спортивної статури» приходили до малих підприємців та погрозами змушували їх платити «данину». Звісно, натомість угрупування «Московського» обіцяло захищати підприємців від будь-яких зовнішніх загроз та бандитів, але, очевидно, єдиною загрозою для представників бізнесу були лише подібні угрупування.

Через розвал Радянського Союзу у Москві стало вкрай неспокійно, і «вести справи» колишньому боксерові стало вкрай важко. Тому він вирішив переїхати в Україну. Так у 90-х роках у Вінниці з’явився новий бандит, який сколотив власне угрупування та обклав «даниною» багатьох місцевих підприємців.

«Перша ходка»

Кожен поважаючий себе злочинець має хоча б раз «відсидіти». Самвел «Московський» у цьому плані не пасе задніх. Свою першу «ходку» у Вінниці Самвел здійснив ще у далекому 1997 році – тоді Ленінський районний суд призначив вірменину покарання у вигляді 7 років позбавлення волі за зберігання наркотиків та зґвалтування.

Після цього Самвел та його підопічні спрямували великі суми грошей та всі свої зусилля на те, щоб суд переглянув своє рішення по справі про зґвалтування, оскільки подібна стаття вважається ганебною навіть у тюремних колах. Тоді «Носатий» витратив значну частину грошей, які встиг «назбирати» з вінницьких підприємців, але суд зрештою скасував рішення по справі про зґвалтування, і Самвелу довелося провести у в’язниці лише 2 роки.

Крім того, підопічні Самвела подбали про те, щоб у в’язниці ніхто не дізнався про те, що голова їх ОЗГ скоїв зґвалтування.

Теракти у маршрутках

У грудні 2001-го року правоохоронці затримали у Вінниці 27-річного чоловіка на ім’я Самвел Манукян, більш відомого у кримінальних колах під прізвиськом «Московський». Чоловік знаходився у міжнародному розшуку. За його словами, він прибув до Вінниці з Росії, щоб побратися та забрати дружину в РФ.

Під час обшуку квартири, де зупинився «наречений», правоохоронці знайшли наркотики та вибухівку, тому підозри щодо його участі в організації терактів у маршрутках лише посилилися. Як повідомив Ігор Корнєєв, тодішній заступник начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю, Самвел приїхав у Вінницю за запрошенням кількох місцевих підприємців.

Не зважаючи на всі докази, що були зібрані правоохоронцями, згодом Самвела відпустили.

Варто зауважити, що за рік до цього Самвел «Носатий» вже бував у Вінниці, після чого піднялась хвиля кривавих бізнес-розбірок. Зокрема, злочинний боксер засвітився у бійці, в ході якої ним були жорстоко побиті двоє бізнесменів.

Важливим нюансом цієї справи є той факт, що після затримання у 2001-му році до керівників вінницького УБОЗу телефонував нині вже екс-депутат Вінницької міської ради Сергій Кармаліта. Він просив пом’якшити покарання Самвела.

Сергій Кармаліта затриманий вінницькими правоохоронцями після вибухів у маршрутках
«Друга ходка»

Наступного разу Самвел Манукян опинився на лаві підсудних вже у 2005 році. Здавалось би, людина намагається почати чесно заробляти, хоч і на маючи дозвільних документів – «Московський» почав незаконно будувати шашличну в парку Горького у Вінниці. І, можливо, правоохоронці не стали б звертати увагу на це правопорошення, але Самвел вирішив, що йому потрібні гроші для розвитку свого бізнесу та почав вимагати 10 тисяч гривень в одного з місцевих підприємців.

Чоловік звернувся до правоохоронних органів, і вже 25 серпня того ж року Самвел Манукян знову був заарештований.

Слідство та судові тяжби тривали півтора роки. Під час судових засідань підсудний неодноразово загрожував судді фізичною розправою, також вона повідомляла, що отримувала анонімні телефонні дзвінки з погрозами.

Крім того, регулярними також були погрози у бік свідків.

Зрештою кримінального авторитета «Носатого» засудили до 6 років в’язниці за здирництво, погрози судді та незаконне будівництво. Також кримінальний авторитет мав виплатити 37 тисяч гривень штрафу через шкоду, яку наніс парку Горького.

Стрілялина в Якушинцях

За інформацією видання «20 хвилин», резонансна перестрілка сталася 1 вересня 2013 року. Жителі села Якушинці думали, що на вулиці лунають вибухи піротехніки на честь свята – ніхто з них навіть не підозрював, що неподалік відбувається справжня перестрілка, під час якої буде пошкоджено багато елітних автомобілів та навіть поранять одну людину.

Після цього дійства у Якушенцях залишилося три «прострілених» автомобілі: «Мерседес-500», «Хонда Аккорд» та «Фольксваген Туарег».

Починалося все біля ресторану «Якушенці», який належить вірменинові Марифу. Саме у цьому закладі відбувалася «стрілка» двох бандитських угрупувань.

Кримінальний авторитет Самвел «Московський» вистрілив з пістолету у плече Фурміку – одному з учасників «стрілки». Невдовзі Фурмік розповідатиме правоохоронцям, що «ходили люди, їздили машини, раптом почало пекти у плечі – стало спекотно, викликав швидку».

Після цього розбірки перемістилися до ресторану «Автогриль-Мисливець». Внаслідок цього дійства у «Хонді» було прострілено дах, у «Мерседесі-500» кулі «прошили» капот та один з дисків. Також постраждав «Фольксваген Туарег» одного з відвідувачів «Автогрилю».

Невдовзі після інциденту правоохоронці повідомили, що ніяких бандитських розбірок у Якушинцях не було – «сталося звичайне хуліганство, при якому була використана вогнепальна зброя».

Прострілені автомобілі були поміщені на арештмайданчик, і журналістам не дозволили навіть просто побачити їх. Не кажучи вже про фото.

Адміністратор ресторану «Автогриль-Мисливець» заявила, що жодних перестрілок біля них не було, а у «швидкій» повідомили, що до Якушинців карети у той день не виїжджали.

Фактично, угрупуванню Самвела «Московського» вдалося уникнути будь-якої відповідальності за ті події.

Затримання банди «Московського»

Наприкінці 2016-го року співробітники Служби безпеки затримали в передмісті Вінниці чотирьох підозрюваних у вимаганні грошей з місцевих бізнесменів.

Правоохоронці встановили, що зловмисники входили в угруповання кримінального авторитета Самвела «Московського» і спеціалізувалися на рекеті.

Підозрюваних затримали в приватному маєтку в передмісті Вінниці після отримання $4 тис. від місцевого бізнесмена. У разі невиплати вони погрожували фізичною розправою над ним або його близькими, а також знищенням його майна.

«Троє громадян України спільно із громадянином Вірменії вимагали у вінницького лікаря 5 тисяч доларів США, як боргове зобов’язання перед місцевою мешканкою, яка звернулася до зловмисників по «допомогу». При цьому слідство встановило, що вимагачі не мали наміру повертати жінці отриманні від лікаря гроші. Під час реалізації складеного прокурором, процесуальним керівником, документального сценарію викриття підозрюваних, потерпілий передав одному із пособників злочинців тисячу доларів США, як частину «боргу». Після витриманої «паузи», зловмисників, які зустрілися в одному з приміських сіл Вінниці, затримали. На момент затримання останні вже встигли поділити між собою заздалегідь ідентифіковані гроші. При одному із них виявили вогнепальну зброю, споряджену набоями», – цитує видання «20 хвилин» інформацію з сайту СБУ.

На суді кримінальний авторитет Самвел «Московський» заперечував свою причетність до будь-якого криміналу та називав себе волонтером. На суді, де йому продовжували арешт, читали його позитивні характеристики, а сам він назвав звинувачення проявом нелюбові слідчого спецслужби до людей кавказької зовнішності.

З клітки міського суду кримінальний авторитет дав короткий коментар журналістові «33-го каналу» Романові Ковальському:

Проте вже невдовзі суд відпустить Самвела та всіх його «партнерів». З кримінального авторитета візьмуть підписку про невиїзд.

Бійня у вінницькому кафе

Менше ніж через рік після того, як Самвела Манукяна відпустили з-під варти, він знову порушує суспільний спокій: 16 листопада 2017 року Самвел разом зі своїми підопічними жорстоко побив 62-річного Віталія Чернату.

З фотографій нижче можна зрозуміти, наскільки жорстокою була розправа.

Затримання самого Самвела «Московського» після цього відбувалося на автомобільній трасі.

Його «брали» в Стрижавці прямо під час руху на авто «Міцубісі». Коли легковик «авторитета» «підрізав» чорний джип, то Манукян не впорався з керуванням і врізався в опору освітлення. Відомо, що затриманий він був через цю справу 29-го грудня 2017 року.

Після цього Самвела «Московського» відправили під домашній арешт, хоча слідство наполягало на триманні під вартою, оскільки злочинець міг переховуватися від слідства та становив загрозу для інших учасників справи.

Але навіть Апеляційний суд Вінницької області не став змінювати запобіжний захід небезпечному злочинцеві, залишивши його під домашнім арештом. І це при тому, що спочатку дії Манукяна кваліфікувалися як «замах на вбивство»…

Додавайтеся до Facebook та Telegram: