У Гніванській громаді через підпал сухостою ледь не згоріло село

У Могилівці Гніванської громади на Вінниччині 1 квітня невідомі підпалили сухостій, вогонь перекинувся на присадибні ділянки та ледь не дійшов до будинків, повідомляє “Вінниця Кримінальна“. За словами Юрія Мельника, колишнього старости села Могилівці, рятувальникам вдалось відвернути велику біду. “Через грубе нехтування правил пожежної безпеки та умисний підпал сухої трави виникла пожежа на присадибних ділянках мешканців […]

У Могилівці Гніванської громади на Вінниччині 1 квітня невідомі підпалили сухостій, вогонь перекинувся на присадибні ділянки та ледь не дійшов до будинків, повідомляє “Вінниця Кримінальна“.

За словами Юрія Мельника, колишнього старости села Могилівці, рятувальникам вдалось відвернути велику біду.

“Через грубе нехтування правил пожежної безпеки та умисний підпал сухої трави виникла пожежа на присадибних ділянках мешканців села Могилівки, які проживають на тій половині вулиці Першотравневої, яка має парну нумерацію. Невідома особа – злочинець – підпалила суху траву біля дороги, яка пролягає від шкільного стадіону до Блакитного озера. Через сильний вітер вогонь почав швидко поширюватись і “дійшов” впритул до садових насаджень та будинків, один з яких є “закинутим”, – пише Юрій Мельник.

Вулиця – щільно забудована, тому наслідки підпалу трави могли бути катастрофічними. А ще впритул до приватного сектору там прилягають школа, дитячий садочок, медична амбулаторія, будинок культури, багатоповерхові будинки житлового масиву на площі Перемоги.

На місце події викликали рятувальників, а тим часом гасити пожежу почали староста села Світлана Покиньчереда, депутатка міської ради Анна Пантя разом з окремими мешканцями вулиці.

За словами Юрія Мельника, біда, на жаль, може повторитися.

“Маємо з цим щось робити, бо до біди недалеко… Звертаюсь до цієї особи (осіб), так званих піроманів. Знайте, ви – злочинці. Рано чи пізно вас обов’язково “застукають” на гарячому і ви будете відповідати за вчинене по закону… Звертаюсь до могилівчан та демидівчан, які мають дітей. Мусите серйозно поговорити з ними та пояснити чим небезпечне спалювання сухої трави. На жаль маємо сотні будинків, де ніхто не мешкає, особливо багато їх в селі Демидівці. Сухі трави та дерева “підступають” впритул до будинків. Тому підпал трави може призвести до вигорання окремих будинків та усього села”, – пише колишній староста.

Читайте також: Земельна афера Ганни Давиденко. Як все було

Додавайтеся до Facebook та Telegram: