Українцям видаватимуть нові паспорти

В Україні поступово почнуть відмовлятися від класичних паспортів у вигляді книжечок, і переводитимуть людей на пластикові id-карти.   Парламентський комітет із питань прав людини рекомендував Верховній Раді прийняти відповідний законопроект № 3986 “Про паспорт громадянина України у формі книжечки”. Згідно документу, термін дії паспорта-книжки пропонують встановити: Для осіб у віці 16-25 років – до дня […]

В Україні поступово почнуть відмовлятися від класичних паспортів у вигляді книжечок, і переводитимуть людей на пластикові id-карти.

 

Парламентський комітет із питань прав людини рекомендував Верховній Раді прийняти відповідний законопроект № 3986 “Про паспорт громадянина України у формі книжечки”.

Згідно документу, термін дії паспорта-книжки пропонують встановити:

  • Для осіб у віці 16-25 років – до дня досягнення ними 25-річного віку;
  • Для осіб у віці 25-45 років – до дня досягнення ними 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом у паспорт вклеєне нове фото після досягнення особою 25 років. А у разі, коли паспорт був оформлений після досягнення 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотографія під час оформлення паспорта;
  • Для осіб у віці від 45 років – безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нове фото після досягнення особою 45 років. У разі, коли паспорт був оформлений після досягнення 45-річного віку, – фотографія під час оформлення паспорта.

Коли прийде час вклеювати у паспорт нову фотографію, паспорт-книжечку замінять на “пластик”. І в подальшому нові документи видаватимуть виключно у вигляді id-карт.

Відзначимо, що ще у 2016 році в Україні були введені нові паспорти у вигляді id-карти.

При оформленні паспорта вперше у 14 років видається id-карта, а не старий зразок паспорту у вигляді книжечки. При цьому паспорт-книжечка залишаються дійсними, поки у людини не настане ситуація, при котрій доведеться його міняти або продовжувати, наприклад, коли людина досягне 25 років і потрібно буде вклеїти фото. При настанні цієї ситуації, не продовжуватимуть паспорт-книжечку, а видадуть нову ID-карту, – пояснюють юристи.

При цьому, наголошують юристи, на даний момент до сих пір є чинним Постанова Верховної Ради від 1992 № 2503-XII “Про затвердження положення про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон”. Саме ця постанова регулювала всі питання по паспортах-книжечках. Постанова на даний момент є неактульною.

Відтак, був написаний законопроект № 3986 – він скасує дію старої Постанови ВРУ № 2503-XII про паспорта-книжечки і залишить тільки актуальні статті (наприклад, про те, що паспорт-книжечка підтверджує громадянство, що він є дійсним до певного моменту, ситуації при яких паспорт вважається недійсним).

Фактично, з паспортами вся ситуація змінилася 4 роки тому, наразі, новим законопроектом упорядковуються відповідні кроки, – уточнюють фахівці.

Додавайтеся до Facebook та Telegram: