Вінницькі сутенери: хто насправді займається секс-бізнесом?

Брутальні та дуже небезпечні бандити — такими більшість уявляє сутенерів. Насправді це не зовсім так. Серед інтимних звідників чимало вельми милих людей. З-поміж тих, хто заробляє на секс-експлуататорстві є звичайні школярі, лікарі та інші працівники невинної сфери послуг. Що собою представляють сутенери? Як через інтернет вербують у проститутки? Чому домашнє насильство практично не відрізняється від […]

Брутальні та дуже небезпечні бандити — такими більшість уявляє сутенерів. Насправді це не зовсім так. Серед інтимних звідників чимало вельми милих людей.

З-поміж тих, хто заробляє на секс-експлуататорстві є звичайні школярі, лікарі та інші працівники невинної сфери послуг. Що собою представляють сутенери? Як через інтернет вербують у проститутки? Чому домашнє насильство практично не відрізняється від сутенерства?

 

Сексуальні перспективи Вінниччини

Коронавірус подарував українським сутенерам золоту епоху. Попри карантинні заборони, чимало іноземців продовжує їздити в Україну. Тут вони можуть отримати все те, що вдома лишилось під локдауном. Крім того, вітчизняні кризові ціни набагато нижчі, ніж у Європі.

«Туристи завжди казали, що в Україні дуже красиво, дуже смачно та дуже вродливі люди, зокрема жінки. Так, все це є та лишається нашим брендом», — заявив Президент Володимир Зеленський під час дипломатичної зустрічі в Парижі.

Після такого висловлювання Гаранта Конституції назвали головним українським сутенером. Раніше експрезидент Віктор Янукович закликав зарубіжних партнерів приїжджати у Київ навесні, коли квітнуть каштани та роздягаються жінки.

Безробіття вводить людей у значні труднощі. Жінки є найбільш вразливою категорією. Представниці прекрасної статі не можуть виконувати важку фізичну роботу, яка лишається затребуваною у будь-які часи. Такі умови грають на користь інтимної індустрії. Тож, не дивно, що секс-туризм в Україні в останні роки розвивається дедалі стрімкіше. Будівництво аеропорту та розвиток туристичної галузі у Вінниці невідворотно сприятимуть розквіту інтимного бізнесу. Ціни тут нижчі, ніж у Києві, а живий товар нічим не гірший.

У 2018-му році поліція затримала 66-річного громадянина Туреччини. Як виявило слідство, ще у 2016-му році він відкрив мотель секс-послуг у Літинському районі Вінниччини. Розваги з повією коштували 1000-1500 грн. Сама ж працівниця отримувала 150-300 грн за клієнта. Серед проституток цього мотелю були неповнолітні.

Влада зі свого боку повністю ігнорує проблему сутенерства та секс-рабства. Поліція своєю чергою продовжує затримувати здебільшого проституток, у той час, як переважна більшість сутенерів лишається на свободі та активно залучає жінок у свій бізнес. Щороку безліч українок потрапляє у борделі Росії, Туреччини, Китаю та Польщі. Наразі у країнах ЄС займається проституцією понад 500 тис. громадянок України.

 

Ніколи не здогадаєшся: хто працює сутенером?

У 2016-му році правоохоронці Вінниці викрили сауну, в якій торгували секс-послугами. Сутенером виявився 25-річний банщик. За пів року він залучив до свого бізнесу 6 дівчат віком 17-29 років. Через велику кількість постійних клієнтів банщику доводилось поступово збільшувати штат повій. Люди, які приходили в сауну виключно попаритися, навіть не підозрювали, чим насправді заробляє банщик.

У вересні 2020-го року в тюрму загримів акушер-гінеколог. Медик працював у державній лікарні в Луцьку та мав додатковий підробіток. Чоловік займався сутенерством. Він організовував сексуальне дозвілля у саунах і готелях. Цікаво, що клієнтуру він шукав біля зупинки громадського транспорту.

Суд призначив сутенеру 5 років позбавлення волі. Але оскільки злочинець визнав свою провину, міру покарання змінили на 3 роки умовного ув’язнення.

На початку 2021-го року в ЗМІ оприлюднили приголомшливу історію. 50-річний вінничанин на ім’я Сергій потрапив у халепу. Після важкої операції самотній чоловік став інвалідом. Надалі знайти роботу йому було вкрай важко. Тоді він сів за кермо свого старенького «Жигулі» та почав таксувати. Здебільшого Сергій працював у нічну зміну. Тоді ж він дізнався, чим заробляє чимала кількість таксистів. Основну частину прибутку їм приносить сутенерство.

Скоро Сергій змінив місце проживання та почав співмешкати з 20-річною повією Тетяною.

Одного вечора вона привела додому неповнолітню подружку Ольгу. Дівчину вигнали батьки. Йти їй було нікуди. Сергій погодився прийняти нещасну.

Через кілька днів вони втрьох поїхали у відпустку. Проте чоловіку набридло мати нахлібницю. Він виставив перед дівчиною рахунок. Щоб повернути борг, Сергій запропонував Олі попрацювати натурою. Так протягом місяця дівчина щодня обслуговувала клієнтів на квартирі Сергія. Чоловік легко знаходив споживачів секс-послуг. Інтимні розваги він пропонував тим, кого підвозив.

Заробіток на Ользі дуже сподобався Сергію. Разом з Тетяною він вирішив почати сутенерську кар’єру.

До свого домашнього борделю чоловік завербував кількох проституток. За годину роботи дівчата отримували від 15 до 50 грн. Таким чином Сергій збагачувався протягом трьох років. Нещодавно діяльність сутенера прикрила поліція.

 

Онлайн сутенерство: влипнути може кожен

Нові технології приносять нові можливості, якими також користуються злочинці. Тепер багатьох дівчат, не причетних до інтимного бізнесу, легко забирають у секс-рабство за допомогою інтернету. Цим займаються юні сутенери. Як правило, віртуальними вербувальниками є молоді привабливі хлопці. Серед ним чимало неповнолітніх. У багатьох випадках, це 17-річні юнаки.

Такі сутенери — справжні віртуози флірту. Вони знають, як проникнути у саме серце дівчини. На перший погляд, ці парубки є дуже милими та безпечними. Їхня задача — справити позитивне та дуже яскраве враження про себе та свій навколишній мікросвіт.

Віртуальні сутенери легко знаходять своїх жертв через соцмережі. В цьому їм допомагає популярний хештег #все_сложно. Їх цікавлять дівчата з проблемами, самооцінка яких вже знижена.

Привабливий сутенер знайомиться з такою персоною та домагається її симпатії. Згодом він пропонує дівчині заробіток на сексі. Зазвичай на таке відповідають відмовою. Але сутенер знаходить способи продовжити спілкування та поступово схилити дівчину до проституції.

Він кілька разів зустрічається з нею. Головна мета — дати відчути частину заможного життя, сповненого розваг. Сутенер приїжджає до дівчини на дорогій автівці у компанії повій. Ті виказують до нього свою прихильність. Але він ігнорує їхній флірт, віддаючи всю свою увагу новій жертві. Це підкуповує наївну дівчину.

Одного разу замість привабливого знайомого до неї приїжджає інший сутенер, який діє по-справжньому брутально. Зазвичай, він викрадає дівчину. Після тривалого насильства, коли її дух остаточно зламано, жертва погоджується на роботу повії.

 

Ваш хатній сутенер: межа з домашнім насильством

Як зазначають психологи, натура сутенера фактично не відрізняється від домашнього тирана. Метою як перших, так і других є встановлення патріархальної влади задля отримання морального та практичного зиску. Тому поведінка та стратегії сутенерів і домашніх тиранів однакові. Їхні методи включають в себе наступні інструменти:

  • Фінансова залежність;
  • Ізоляція;
  • Заперечення фактів насильства;
  • Підкреслювання чоловічих привілеїв/домінування;
  • Погрози;
  • Емоційне, сексуальне та інше фізичне насильство.

Як правило, сутенер виплачує повії дуже дрібні кошти, або не виплачує їх взагалі. Це він компенсує вражаючими подарунками, які створюють ілюзію добробуту. Разом з тим, повія не має грошей на власні базові потреби. Це заганяє її у фінансову залежність. Жінка стає своєрідною полонянкою. Без власних фінансів жодна людина не може мати незалежність і свободу.

Втім, їй здатні допомогти близькі. Щоб цього не сталося, сутенер, як і домашній тиран, ізолює жінку від всіх її соціальних контактів. Спроби встановити зв’язки караються різноманітними актами насильства. Сутенер контролює, що робить, куди ходить і з ким контактує повія. Навмисно сутенер часто змінює місце діяльності та проживання проститутки. Він періодично перевозить жінку в інші міста. Так сутенер запобігає появі стабільних знайомих.

Щоб повія продовжувала свою роботу, сутенер заперечує факти насильства. Зокрема, він переконує жінку в правильності її професійного вибору.

Стримувати та надалі пригнічувати проститутку допомагає вселяння віри у чоловічі привілеї. Це виражається у нав’язуванні власної правоти, що аргументується приналежністю до чоловічої статі. У цьому контексті жінка стає власністю чоловіка. Тож, він може розпоряджатися нею, як заманеться. Жінка змушена у всьому слухатися. Її поведінка, хід думок і зовнішність мають відповідати вимогам чоловіка, бо від природи він є босом, таким собі татком.

Посилити владу експлуататора допомагають погрози та залякування. Як такі він використовує різні методи: трощить особисті речі жінки, передаровує їх іншим, застосовує агресивні жести, тощо.

Одним з сильних ресурсів емоційного насильства є використання принизливих прізвиськ і заборона самовираження. Низка обмежень не дозволяє жінці відчути себе автономною особистістю. Коли ці методи успішно застосовуються та жертва не чинить опір, до загальної картини нещасть додаються побої та сексуальне насильство. Статевий акт нерідко супроводжується побиттями. Це часто відбувається на очах інших повій чи знайомих сутенера. Таким чином чоловік підтверджує своє володіння жінкою.

Внаслідок цих дій проститутка перестає відчувати себе людиною. Вона втрачає власну цінність. Через такий емоційний фон жінка не може позбавитися свого насильника. Додатковим бар’єром стає засудження суспільства. Ті, хто намагаються втекти, завжди отримують страшне покарання від сутенера. Одна з повій поділилася з журналістами приголомшливим випадком, який стався після невдалої втечі:

«Він зняв з себе ремінь і побив мене. Потім він покликав свого собаку та той знав, що треба робити. Все це сутенер фотографував. Потім він сказав, що надішле ці фотографії родичам».

Тож, повії, як і жінки, що потерпають від домашнього насильства, є жертвами. Вочевидь, державна політика має бути спрямованою на запобігання проституції та реабілітації жінок, які потрапили в секс-індустрію. Розповіді про те, що проституткам подобається їхня робота — поширений міф, який допомагає сутенерам далі експлуатувати жінок. Кожен, хто купує послуги повії є по суті спільником сутенера та інвестором насильства.

 

Юлія Мостова спеціально для “Вінниці Кримінальної”

Додавайтеся до Facebook та Telegram: