Як подорожувати з дітьми на поїзді

Як подорожувати з дітьми на поїзді

07.04.2021

Якщо ви подорожуєте з дитиною в плацкартному вагоні, вибирайте перші три відсіки – тобто місця з першого по дванадцятий. В ідеалі – п’яте і сьомий. Так ви будете близько і до провідника, і до титану з окропом, і до розеток, але при цьому на достатньому видаленні від дверей. Звичайно ж, не забудьте придбати залізничні квитки, щоб не їхати “зайцєм”.

GPS-трекер
Незважаючи на обмежений простір, шанс втратити з поля зору малюка під час подорожі на поїзді є. Тому беріть з собою мініатюрні пристрої GPS-стеження. Прикріпити трекер найкраще на одяг. Пристрій дозволить визначити місце його знаходження з точністю до кількох метрів.

Сканер-дезінфектор
Очистити дитячі соски, пляшечки, столові прилади, іграшки і навіть постільну білизну від бактерій, хвороботворних мікроорганізмів, вірусів і грибків можна за допомогою портативного пристрою. Сканер-дезінфектор робить будь-яку поверхню стерильною менше ніж за хвилину – за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Використовуйте пристрій відразу після посадки на поїзд: продезінфікуйте стіл, поручні та інші деталі, до яких малюк буде торкатися часто.

Перевезення для дітей
Манеж для подорожей на поїзді підходить для дітей до восьми років. Він кріпиться між полиць. Завдяки йому не варто боятися, що малюк впаде з полиці: пристрій надійно – і дозволяє не тільки забезпечити спокійний спільний сон, але і створити комфортну зону для годування завдяки навісний шторкою.

Крім того, манеж захистить малюка від протягу і яскравого світла, а також дозволить створити затишний куточок для ігор. Таке перевезення – ідеальний варіант для поїздок з дітьми в плацкарті. А такий формат подорожей в нашій країні збережеться ще довго: в серпні 2017 го глава Мінтрансу Максим Соколов заявив, що в Росії не будуть відмовлятися від плацкартних вагонів.

Дорожній горщик
Якщо чергу в туалет або він зовсім закритий: дорожній горщик – обов’язковий атрибут подорожі з дітьми на поїзді. Беріть з собою надувний, якщо місця в валізі мало. Він надувається за 15 секунд, легко очищається і миється. Якщо шлях має бути довгий, а вага багажу не має значення, то кращий варіант – горщик у вигляді складного валізки. Важить він до півтора кілограмів, а в розкладеному вигляді являє собою повноцінне сидіння. Плюс такого горщика – в можливості герметично його закрити. Незалежно від того, який пристрій ви в підсумку виберете, обов’язково протестуйте його будинку. Інакше може трапитися, що в поїздці дитина не захоче скористатися незнайомим йому предметом. І – що незручно за все – вам доведеться брати з собою домашній горщик.

Комплект постільної білизни
Стане в нагоді для немовлят. А для дітей-алергіків беріть спальний мішок і вибирайте максимально закритий одяг. Взяту з дому наволочку можна використовувати для того, щоб уберегтися від наскрізним вікон.

Розваги
Продумати дозвілля малюків в дорозі краще заздалегідь. Беріть з собою ігрові книги, розмальовки, фломастери і олівці, альбоми з наклейками, невеликі набори воскового пластиліну, конструктори і магнітні дошки, дорожні гри (наприклад, «Банду розумників») або навіть планшет.