Юристи радять зважати на штрафи за порушення ПДР: можливі наслідки

Не так багато водіїв задається питанням, коли адміністративне покарання за порушення правил дорожнього руху анулюється. За словами фахівців факт винесення щодо водія постанови про адміністративну відповідальність говорить про те, що він вважається порушником закону. Якщо водій не робив спроб оскаржити рішення, то вважається, що він автоматично визнав провину навіть коли він впевнений, що не порушував […]

Не так багато водіїв задається питанням, коли адміністративне покарання за порушення правил дорожнього руху анулюється.

За словами фахівців факт винесення щодо водія постанови про адміністративну відповідальність говорить про те, що він вважається порушником закону. Якщо водій не робив спроб оскаржити рішення, то вважається, що він автоматично визнав провину навіть коли він впевнений, що не порушував правил дорожнього руху.

При такій ситуації буде вважатися, що його не притягали до відповідальності за КУпАП виключно у разі, якщо протягом року водій не скоював жодних порушень. Про це твердить 39 стаття КпАП.

В іншому випадку, протягом року автолюбитель буде вважатися таким, що притягався до адміністративної відповідальності і буде зобов’язаний повідомляти про те, що його притягували до відповідальності за КпАП, якщо необхідно надати такі дані.

Якщо протягом року з дня винесення постанові про притягнення до адміністративної відповідальності на водія наклали нову постанову, то відлік піде заново.

Більш того, ряд статей з адміністративного кодексу передбачає більш серйозні покарання при повторному порушенні протягом року. Так, за повторне порушення ПДР у водія можуть відібрати права на керування транспортними засобами, залучити до громадських робіт, вилучити транспортний засіб або заарештувати на 14 діб.

Вінниця, ПДР, штрафи

При цьому самі по собі домисли водія про те, що його оштрафували без підстав не може стати причиною скасування адміністративного покарання. Так, приміром, у Вінниці почали накладати штрафи інспектори з паркування. Відтепер вони можуть оштрафувати водіїв за порушення правил паркування на суму від 255 до 510 гривень. У разі виявлення порушення інспектор з паркування має право на місці, без участі водія-порушника, виносити постанову за порушення правил зупинки/стоянки транспортних засобів. Для виявлення правопорушення інспектори використовують, зокрема, безконтактний прилад для вимірювання дистанції – так вони, наприклад, можуть встановити відстань автівки до пішохідного переходу.

Постанову може бути скасовано лише у разі звернення водія у відповідні органи і при цьому рішення має бути переглянуте і прийняте на користь кермувальника.

Додавайтеся до Facebook та Telegram: