Депутати проти COVID-19: Геннадій Вацак і Максим Пашковський

Ми продовжуємо аналізувати, як народні депутати від Вінничини допомагали долати коронавірус.   Переклад з китайської Геннадій Вацак обраний по округу №16 із центром у м. Ямпіль. Член депутатської групи “За майбутнє” у Верховній Раді України. Секретар Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури. Сторінка Геннадія Вацака у соцмережі стримана, не така інтенсивна, як […]

Ми продовжуємо аналізувати, як народні депутати від Вінничини допомагали долати коронавірус.

 

Переклад з китайської

Геннадій Вацак обраний по округу №16 із центром у м. Ямпіль. Член депутатської групи “За майбутнє” у Верховній Раді України. Секретар Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.

Сторінка Геннадія Вацака у соцмережі стримана, не така інтенсивна, як в інших його колег-вінничан із мандатами. Але, насправді, це тільки плюс для нього, бо не то, що би інші більше робили – просто більше розповідають.

Один з останніх постів у Facebook– перепост активіста та волонтера Василя Кизки про купівлю на Ямпільскій швейній фабриці 50 масок для відправки на фронт. Також народний депутат розповідає, що скупив усі державні прапори у магазинах Ямполя.

Як бачите ефективність депутата просто зашкалююча – показати, що зробив волонтер та купи прапор. Справжній борець з коронавірусом.

Але не будемо дуже суворими. Так, пост від 16 квітня присвячений депутатському запиту щодо надбавки медикам за роботу в умовах високого ризику зараження СОVID-19. Геннадій Вацак у пості, разом із копіями запиту від депутатської групи «За майбутнє» викладає свою особисту думку, що фактично медик отримує не 300%, а 10% обіцяної доплати. «Переконаний, що такий підхід є недержавницьким та безвідповідальним», – наголошує він. Позиція правильна, але, як завжди, у випадку Вацака, не ефективна.

Це перші підсумкові пости депутата про роботу в умовах карантину на Вінничині, яка, власне, і надала йому мандат. Геннадій Вацак ще 25 березня перепостив заклик Олега Мейдича гуртуватися. Власне, саме так писали тоді більшість депутатів. Але отримав іронічний коментар від Олександра Хрищенка: «А розкажіть про ваш вклад? Яку ви особисто допомогу надали в свому окрузі? Чи думаєте, що окорочка спасуть від корона вірусу?»

Відповіді коментатор не отримав. Натомість Геннадій Вацак поінформував про депутатське звернення щодо страхування медиків на період карантину.

 

“Упасти на хвіст” волонтерам

Українська політика – це мистецтво. Мистецтво приписати собі заслуги інших. Саме так і робить депутат Вацак. З 2 квітня розпочинається мало не щоденна робота. Не у нього, у волонтерів. Але він їх перепощує у Facebook, тож сам вважає, що і у нього. Геннадій Вацак почав повідомляти про те, що приєднався до ініціативи волонтерів щодо закупівлі захисних екранів для лікарів.

Вже 4 квітня допоміг організувати закупівлю та доставку, для потреб служб Крижопільського району отримано 500 шт. респіраторів високого класу захисту “БУК-3″FFP3 NR.

Пік активності припав на 8 квітня. Цього дня Геннадій Вацак передав захисні маски працівникам Могилів-Подільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги та озеленив територію Могилів-Подільський міський центр медико-санітарної допомоги.

 

Інше карантинне

З 11 квітня у хроніці Геннадія Вацака з’являються пости на карантинні теми, пов’язані не тільки з організацією допомоги конкретним лікарням, а й з іншими питаннями життєдіяльності області. Скажімо, 11 квітня обговорив з головою Вінницької обласної державної адміністрації Владиславом Скальським, міським головою Петром Бровком та керівниками прикордонного та митного структурних підрозділів організацію транспортного руху через міжнародний пункт пропуску “Могилів-Подільський- Отач”. За підсумками подав пропозиції у профільні міністерство та парламентський комітет.

Допис мав резонанс. Оксана Глаголєва у коментарі критикує пропозицію заїжджати вантажівкам через вул. Грецьку, оскільки кіровський масив може задихнутися.

Судячи з постів, Геннадій Вацак підтримує голову ОДА Владислава Скальського та наголошує, що всі структури та департаменти працюють у цілодобовому режимі.

А 13 квітня анонсував акцію «Паска у подарунок». Зі змісту посту зрозуміло, що понад 6 тисяч самотніх пенсіонерів, інвалідів Могилів-Подільщини, Ямпільщини, Крижопільщини, Піщанського та Чечельницького районів отримають від   Вацака та депутатської групи «За майбутнє» напередодні Великодня смачну та духмяну паску. Вже роз’їхалися машини по всьому округу, які доставлять свіжоспечену паску до кожного адресата.

Під постом є критичні коментарі, а от Ніна Максимнюк у коментарях зазначає, що «минулого року Ковіду не було, а паски від Геннадія Анатолійовича були».

 

Вантажі порятунку та “героїка” розподілу

Вам здалося, що Геннадій Вацак не дуже активно допомагав виборцям та здебільшого прилаштовувався під заслуги волонтерів? Скажемо так, на фоні депутата Максима Пашковського – Вацак просто герой та людина діла.

Народний депутат Максим Пашковський обраний в округі №11 із центром у місті Вінниця. Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури. Член фракції «Слуга народу».

Будемо відверті, до народного депутата Максима Пашковського вимоги вищі, оскільки він представляє у Вінниці правлячу партію. А отже – центральну владу. Про це пам’ятає і сам народний депутат. Його персональна сторінка рясніє перепостами рішень уряду, ухвалених законів та повідомлень про прибуття гуманітарної допомоги та «лікувальних» вантажів літаками з Китаю та інших країн. Є сторінка як депутата округу №11.

Цікаво інше – у Facebookу Пашковського дуже багато про роботу когось іншого, але дуже мало про роботу його самого.

Але не будемо суворими до Максима. Просто він на самому початку пандемії пішов на самоізоляцію та закрився у себе у хаті, роблячі невеличкі вилазки на піар-акції.

24 березня Пашковський зустрів літак з Китаю з допомогою для боротьби з коронавірусом. Але навіть у своєму пості нардеп не сказав ані слова про те, що з цього вантажу отримала Вінничина.

 

Критика знизу

Логічно, що не всі сприйняли повідомлення з оптимізмом. Наприклад, Юрій Пархомчук висловлює сум, оскільки, на його думку, Вінничина мала б отримати щонайменше 12 тисяч експрес-тестів. «Аналогічно з костюмами й респіраторами. Я не правий?» – іронізує він.

Пост народного депутат 25 березня про карантин теж здобувся коментаря. Так, користувач Джаспер Данлор бажає звіту від депутата по округу №11 у роботі за період карантину, мотивуючи це тим, що «ваш избиратель на проводе». Джаспер волів стислого звіту. Але досі не дочекався жодного слова.

 

Що там, під масками?

Забувши про те, що народний депутат має щось робити, а не тільки говорити, Максим Пашковський прийнявся за те, що він вміє найкраще – критикувати. 2 квітня він написав, що у критичних ситуаціях люди часто показують своє обличчя: «Хтось тихо займається допомогою, інші – забирають допомогу у людей, яким вона найбільше потрібна. На жаль, керівництво Подільського центру онкології показує негативне обличчя».

Обличчя Пашковського як раз ми і побачили. Як то кажучь, одна справа базікати, а інша плуга перти.

Пашковський жалівся, що за дописом народного депутата з посиланням на колегу по парламенту Олександру Устінову, заражений лікар дозволяє собі працювати з онкохворими, а замість тестування медичного персоналу їх протизаконно змушують писати заяви на відпустку “за власним бажанням” і відправляють додому.

Поміж обурення даною ситуацією у коментарях висловлюються претензії й до самого Максима Пашковського. Зокрема, Василь Христюк цікавиться, де відповіді на питання «що з цим робити?», а Дарья Высокая запитує, коли люди побачать «Ваше лицо». А Римма Дарбіянова запитує про результати, «чи це черговий просто прилив уваги?»

І вже 22 квітня він публікує допис про обшуки СБУ у Вінницькій міській раді за підозрою у завищенні закупівельної ціни масок. Але коментарі під дописом, тільки, критичні. Один з користувачів називає пост «бредом», а депутата «зе-клоуном».

Як своє досягнення Максим Пашковський постить рішення «Слуги народу» відмовитись від держфінансування – 70 млн грн. – на боротьбу з коронавірусом. Однак і під цим постом люди обурюються: одні цікавляться, скільки ж насправді мають «слуги», коли 70 млн грн. для них копійки, інші сумніваються, а чи не осядуть ці мільйони у чиїхось кишенях.

 

Резюме: кому партія, кому фонд

Огляд сторінок цих депутатів показав, наскільки важливими є гідна робота, коли ти депутат. Зокрема, навряд чи Геннадій Вацак міг би розгорнути навість ту свою мінімальну благодійну діяльність, якби не підтримка МХП. З іншого боку, ми не знаємо, на яких умовах відбулася ця співпраця й чи не будуть у МХП певні преференції завдяки такій допомозі?

Але є й приклад Максима Пашковскього, котрий зосередився більше на партійній роботі. Тобто не зробив нічого для своїх виборців, а тільки критикував тих, хто хоч щось робив. Інтереси округу явно на другому плані порівняно з партійними. Бо його на депутата призначили в Центральному штабі “Слуги народу”, а люди голосували за Зеленського, а не за цього безхребетного хлопця.

 

Галина Касіч для “Вінниця кримінальна”

Додавайтеся до Facebook та Telegram:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *