Шахраї кохання: скільки коштує просте жіноче щастя

І знову ми про вічне – просте жіноче щастя. Щоб завжди поруч був коханий, сильний, вірний і надійний. Коли такий чоловік вимальовується на горизонті, та ще й для тих, котрі зазнали невдач у пошуку любові, легко втратити пильність. А дарма.   Палка любов за 50 тисяч Жила-була собі на світі, а конкретно – у Вінниці […]

І знову ми про вічне – просте жіноче щастя. Щоб завжди поруч був коханий, сильний, вірний і надійний. Коли такий чоловік вимальовується на горизонті, та ще й для тих, котрі зазнали невдач у пошуку любові, легко втратити пильність. А дарма.

 

Палка любов за 50 тисяч

Жила-була собі на світі, а конкретно – у Вінниці – жінка. Вже 33 роки мала, грошей чимало заробила, кар’єра начебто йде вгору, – жити та радіти. Ба ні, особисте життя не склалося. Не було поруч єдиного, коханого. Аж і їй посміхнулося щастя – в особі тридцятирічного молодика, котрий заворожив жінку. Та так заворожив, та такий уже з усіх боків гарний, що вона винаймала йому квартиру, годувала і зодягала.

Кілька тижнів раювання – і чоловік розповідає жінці сумну історію про своє тяжке життя. Проблеми у нього. А у кого їх немає? Співмешканець виявився талановитим оповідачем. Одна щира розмова – і жінка «відвалила» йому 50 тис грн та винайняла автомобіль. До слова, теж задоволення не з дешевих.

 

Золоті почуття

Зупинитися б йому на цьому, та ні – схотів більшого. Минуло палке, пристрасне літо, настала осінь. А з нею, напевне, неспокій та «охота к перемене мест». Щось непокоїло сильну половину щасливої вінницької пари. Слабка половина, тобто жінка, теж почала задумуватися – її партнер якось змінився. Так би і жили вони у розмірковуваннях, якби не випадок.

Одного дня жінка заявилася у квартиру, коли чоловіка у ній не було. І знайшла квитанції з ломбарду. Виявляється, коханий тишком-нишком збув до ломбарду ноутбук та ювелірні прикраси жінки.

Любов померла швидко: якій жінці сподобається, коли ти йому – півсотні тисяч, ще й автомобіля, а він у тебе цупить «по мєлочі»?! Словом, вона вказала чоловіку на двері. Чи були сльози того вечора, чи ні – достеменно не відомо.

 

Лісові тортури

Але відомо інше. Співмешканцю, ясна річ, не до вподоби було втрачати квартиру і таку «золоту» жінку. Він вирішив улаштувати їй романтичне прощання у лісі. Чому вона погодилася сісти у машині та поїхати з ним? Загадкова жіноча душа. Може, шкодувала, що вигнала? Може, сподівалася утримати бодай авто?

Заїхали вони в ліс. Далі події розгорталися так: чоловік висадив жінку у глухому місці лісу та вийняв ніж. Змусив бідолашну роздягнутися, зняти білизну, аж до трусів. Далі скупий рядок поліцейського протоколу – «ображав і принижував». Натішившись беззахисною жертвою, зловмисник посадив її до машини та повіз назад, до оселі.

Та потерпіла виявилася не з піску роблена, взяла та, не гаючи часу, й звернулася до поліції. Затримати підозрюваного було справою техніки. А далі ще цікавіше. Виявилося, що «жіноче щастя» бідолашної жінки – раніше судимий шахрай, який відсидів за шахрайство, банально шукав собі джерело фінансування.

 

Тяжке минуле

Вже коли йому обирали запобіжний захід, нещасна жінка дізналася справжню вартість почуттів цього перевертня: виявилося, він скопіював документи коханої та оформив на них миттєві онлайн-кредити загалом на 150 тис грн. які жінка тепер має виплачувати. Принаймні, цю «романтичну» історію вона, на жаль,  довго не забуде.

Підозрюваного взяли під варту на 60 діб, але це ще не фінал історії. У поліції підозрюють, що зловмисник таким робот ошукав ще кількох жінок.

 

Конвеєр романтики

Сумніви та підозри виявилися не безпідставними: від шахрая постраждали ще кілька дам. Схему відпрацював таку: спочатку влаштовував жертві «медовий місяць» із квітами, ресторанами та неодмінно з обручкою та пропозицією руки та серця вже за кілька днів після знайомства. Після чого, вловивши зручний психологічний момент, вивалював на чергову кохану історію про проблеми з бізнесом, зі здоров’ям, з ДТП, у котрому нібито постраждав або в яке втрапив. Оповідки були різні, резюме однакове – коханий натякав коханій, що ці проблеми є дріб’язковими, бо вирішуються лише грошима. А далі – безмежне щастя.

Щирі жінки давали чимало. Але і сам молодик гав не ловив, копіював документи на брав кредити. Сумарно вдалося виявити позик ще на 100 тис грн. Але і ця сума не остаточна. Ошукані жертви, замість кохання отримавши нагадування про кредити, яких ні сном ні духом (та платити ж треба),

Поліція вважає, що встановлені потерпілі –  ще не всі жертви шахрая. І звертається до людей, якщо хтось мав справу чи постраждав, повідомити поліцію.

 

Кохання окремо, гроші – окремо

Шахрай діяв цинічно та, на жаль, вміло: бив на почуття, можливо, гіпнотизував своїх жертв. І це не поодинокий випадок, «шлюбні аферисти» та «шахраї кохання» видурюють чималі гроші. Але набагато страшніше те. що вони завдають жінкам невимовних страждань та глибоких, нерідко незагоюваних, психологічних травм.

З точки зору психології, жінки отримують такий удар по психіці, як і чоловіки, коли у них «не виходить» або коли жінка їх висміює. Тільки жертви афериста набувають ще й комплексу провини. Психологи стверджують, що постраждалі схильні винуватити себе, навіть попри очевидні злочинні дії шахрая: «як я могла не побачити, який він» і взаємовиключне «якщо він так міг зі мною, то я дурепа». Нарешті ці самозвинувачення доходять до вищої фази, коли жінка-жертва починає думати, що «зі мною тільки так – за гроші». Від таких психологічних травм вона «закривається» від спілкування з представниками протилежної статі. Окрім того, жертва несе ще й тяжкі матеріальні втрати. Словом,  формується стереотип, що від стосунків з чоловіками самі збитки.

Як виходити з цього – справа психологів. У кожному конкретному випадку є свої методи подолання шоку та психотравми.

А от як не вляпатися – доцільно прислухатися до порад фахівців.

  1. Загальний принцип: кохання – окремо, гроші – окремо. Як тільки партнер чи партнерка заводять розмову про кошти, як мінімум задумайтеся. Чи не дешевше. Зрештою, винайняти професійного альфонса (хот твердий тариф и гарантоване задоволення), ніж платити шахраю?
  2. Якщо партнер(кА) на початку демонструє занадто палку пристрасть та сильні почуття, перевірте їх. Попросіть гроші перша (перший). Потрібно зіграти на випередження. Зазвичай відповідь «палкого» коханого (коханої) є такою, що потенційна жертва оговтується і розуміє, що й до чого.
  3. Станьте бюрократом: у відповідь на пропозицію одруження попросіть викласти пропозицію на папері та за підписом. Шахрай(ка) ніколи на це не піде!
  4. Якщо ви щось запідозрили, не викривайте своїх підозр партнеру(ці)! Краще поділитися своїми сумнівами з працівниками поліції. У консультації вам точно не відмовлять!
  5. Банально і цинічно, але це збереже вам кошти і, можливо, життя: запитуйте паспортні дані партнера(ки) та ні в якому разі не давайте своїх.
  6. Не ходіть із ними у глухі, безлюдні місця. А коли вже ризикнули, прихопіть засіб самозахисту (перцевий балончик або інше, дозволене законодавством).

Так варто чинити лише з тими, хто підозріло швидко закохався у вас та запропонував руку і серце або погодився на одруження. Особливо до незнайомців та не з ваших країв. Утім, пильність береже гроші та життя – чому б і не бути пильними? Краще вже так, аніж потім лити гарячі сльози. Від кохання, так, але це аж ніяк не сльози щастя.

 

Галина Касіч спеціально для «Вінниці Кримінальної»

Додавайтеся до Facebook та Telegram:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *