B2B Jewelry: вінницька фінансова піраміда міжнародного масштабу

Цей проект зародився на Вінниччині, у невеличкому містечку обласного підпорядкування Ладижин, де знаходиться ювелірний завод «Шарм», на якому виготовляють вироби із золота та срібла. Тривалий час продажі йшли зовсім не так, як хотілося його власнику – Миколі Гонті, тож саме йому спала на думку геніальна ідея нового проекту під назвою B2BJewelry, в якому за ширмою […]

Цей проект зародився на Вінниччині, у невеличкому містечку обласного підпорядкування Ладижин, де знаходиться ювелірний завод «Шарм», на якому виготовляють вироби із золота та срібла.

Тривалий час продажі йшли зовсім не так, як хотілося його власнику – Миколі Гонті, тож саме йому спала на думку геніальна ідея нового проекту під назвою B2BJewelry, в якому за ширмою продажів прикрас в мережі ювелірних салонів з однойменною назвою він майстерно замаскував фінансову піраміду, яку зазвичай називають пірамідою Понці.

Легенда проекту B2B Jewelry на перший погляд має доволі привабливий вигляд і мету – запевнити потенційного «клієнта», що він має справу з реальним сектором економіки, продуктами із золота та срібла з кешбеком від 104%(!), фізичними салонами продажів, продавцями-консультантами, подарунковими сертифікатами.

І що цікаво, дохідність по них може сягнути майже 800% річних (мінімум 8% на тиждень), якщо запрошувати друзів, колег та знайомих також ставати клієнтами B2B Jewelry і тим самим додатково активувати бонуси партнерської програми.

Високу дохідність (таку ще треба пошукати на ринку) начебто забезпечує висока маржинальність ювелірних виробів (до 500-800% від собівартості). Хоча насправді, як і у бідь-якій піраміді, той, хто перебуває в ієрархічній структурі вище, отримує кошти тих, хто знаходиться нижче і зайшов пізніше. І так відбувається до того моменту, коли потік вхідних коштів не стане менше від загальної суми бонусів, що треба розподілити. Тоді піраміда і розсипається (відбувається скам – зупинка виплат).

Але для недосвідченої людини на перший погляд у проекті B2B Jewelry усе має вигляд цукерочки, хоча в реальності під гарною обгорткою захований класичний, ретельно продуманий лохотрон.

Якщо розібратися з проектом так би мовити зсередини, усе стає на місця. Прикраси у салонах мають роль приманки і підігрівають легенду про реальний бізнес. Коли ви бажаєте придбати будь-який ювелірний виріб (який коштує у 4-8 разів дорожче за ринкові ціни) вам пропонують придбати подарунковий сертифікат, який гарантує більш високий «кешбек» (на ринку такий сягає 1–20% максимум, а тут коливається від 104% до 400+%) і загалом вищу дохідність за умови активації роботи в рамках партнерської програми.

Якщо перекласти цей модний термін простими словами, то покупцям пропонують затягувати у піраміду нових «жертв» за додаткові бонуси. Кешбек виплачується кожного тижня рівними частинами протягом року. Без реєстрації на сайті проекту придбати нічого не можливо. І зареєструватися треба, обов’язково вказавши свого спонсора – людину, що привела чи порекомендувала салон. Отже, маємо в наявності всі ознаки структури MLM (багаторівневого маркетингу), що є типовою для пірамід усіх класів та видів.

Якщо спонсора немає, продавець-консультант вам порекомендує обрати такого із запропонованого списку. Отут стає зрозумілим для чого у салоні потрібні «продавці-консультанти» – виконувати роль реєстраторів у піраміді. Це їх основні функціональні обов’язки, а консультації чи продажі посуваються на другий, якщо не на третій план у списку пріоритетів.

До речі, за статистикою купують вироби лише 1%, а 99% на внесені у касу кошти отримають картонні «подарункові сертифікати» номіналом від 1000 грн до 1 млн грн зі штампом магазину B2B Jewelry (назва відсутня у реєстрі Мінюсту) і самопальною печаткою неіснуючої компанії з Іспанії – Lines Community Group S.L., інформацію про яку ви не знайдете у відкритих джерелах.

Щодо оплати виробів, то у салонах ви не знайдете звичних для магазинів такого класу POS-терміналів, тобто не зможете розрахуватись банківської карткою, а лише готівкою. При цьому, як у далеких 90-ті, у вас радо приймуть не тільки гривню, а й долари чи євро, натомість не нададуть ні товарного, ні фіскального чеку. На руках матимете лише картонний сертифікат, який є юридично нікчемним.

Як бачите, назбиралось вже чимало порушень, за які будь-який магазин в Україні можуть швидко закрити, але, схоже, Миколу Гонту це не бентежить, адже всі салони відкриті в орендованих приміщеннях. Щовечора з кожного салону хлопці міцної статури вивозять мішки готівки, щоб завтра знову повторити ту саму процедуру. Звичних інкасаторських банківських бригад не виявлено.

Як працює компанія і розподіляється її прибуток, звісно ніхто не знає, окрім його засновника (частина платежів іде на рахунки ТОВ «Зимородок», Благодійного Фонду  «Зимородок», оформленого на дружину Гонти та деяких ФОПів з Вінницької області). Але людей ці нюанси не дуже хвилювали і кожного ранку у мережі салонів вистачало бажаючих вступити у піраміду і ризикнути власними коштами за примарну можливість згодом отримати надприбутки.

Варто зазначити ще кілька цікавих фактів про проект. Незважаючи на те, що продажі дорогих ювелірних виробів орієнтовані переважно на заможні верстви населення, значна кількість салонів була відкрита у райцентрах (Жмеринка, Шепетівка, Горішні Плавні та ін.). Рентабельність у невеликих містечках помпезних ювелірних салонів була б мізерною, але, якщо зважити на факт, що це піраміда, то логіка починає вимальовуватись. Мешканці невеличких містечок не мають високооплачуваної роботи, часто стикаються з проблеми працевлаштування та є більш довірливими.

Маркетинговий план B2B Jewelry скопійований у МЛМ-компаній та HYIP-проектів, що закінчують своє життя екзіт-скамом (це коли піраміда вже не може здійснювати виплати і засновники просто зникають з грошима ошуканих інвесторів). Цей план звісно ж стимулює не купівлю більшої кількості ювелірних прикрас, а активне залучення нових лохів(вибачте, партнерів) у проект.

Передбачено 12 рангів для так званих рефоводів (говірких лідерів, які вміють будувати великі структури та активно їх розширювати) – від менеджера до золотого директора. Звичайно, передбачені бонуси від продажу своєї структури та реферальні бонуси. Структура може розширюватись нескінченно як горизонтально, так і вертикально. У проекті помічено дуже багато відомих рефоводів з різних регіонів України, які раніше засвітилися в безлічі аналогічних скам-проектів і з ганьбою пішли в історію, не виплативши своїм учасникам гігантські суми гарантованих бонусів.

Пан Гонта не жалкував грошей на рекламу, тому на вулицях міст-мільйонників її можна було побачити на велетенських білбордах, у вагонах метро, пасажирському транспорті усіх видів та навіть у ліфтах житлових будинків м. Києва вона регулярно оновлювалася.Таким чином, агресивна рекламна кампанія, продуманий маркетиновий план та проплечена реклама на ТБ (куплені сюжети на каналі «Прямий», «Вінниччина» та вже напередодні скаму – на NewsOne) дозволили залучити у проект понад 500 000 довірливих громадян.

Апетити Гонти не обмежувалися лише Україною. Тому, окрім майже 100 магазинів на території Неньки, було відкрито ще близько 30 салонів у Казахстані та трохи менше десяти –на території країни-агресора Росії. У планах було розширення кількості салонів у Казахстані до 150 та експансія у такі країни, як Польща, Киргизстан, Німеччина, Франція, Іспанія, Туреччина та у Прибалтику.

Але настав час Х, який зазвичай настає для будь-якої піраміди. 23 березня 2020 року Микола Гонта записав і виклав в YouTubeвідео, в якому повідомив, що через пандемію коронавірусу проект B2B Jewelry відтепер «поставлений на паузу», виплати заморожені, а купівля нових сертифікатів неможлива. Салони закриваються. У кабінеті з’явиться кнопка для «погашення сертифікатів з переведенням коштів у готівку». Фактично, усе вищезазначене означає лише одне – приплили, звільніть човен. Усім дякую, всі вільні.  Піраміда дійшла свого логічного та, як завжди, незмінно трагічного кінця. Як можемо побачити по кабінету одного з казахських «партнерів», відео якого він виклав у загальний доступ, виплати дійсно зупинилися:

Трагічно те, що багато людей брали кредити для того, щоб на дурняк отримати віртуальні майже 800% річних, закладали власні квартири, позичали великі суми грошей у близьких та рідних людей, які тепер не зможуть повернути. Але засновнику піраміди байдуже! Йому головне – отримати прибуток! Навіть на горі людей! Навіть на зубожінні населення! Навіть ціною руйнування людських стосунків та сімей…

Варто зазначити, що організатор піраміди Микола Гонта наразі так само зареєстрований ФОП-ом у м. Ладожин Вінницької області, має регалії «Підприємця 2019 року у Вінницькій області», раніше мав судові рішення про ухиляння від сплати податків за імпорт товарів з порушенням законодавства та контрабанду турецького золота. Фактично Гонта є не успішним бізнесменом, а напівкримінальним підприємцем.

Наразі збори коштів в рамках проекту-піраміди B2B Jewelry оцінюються орієнтовно у 2,5-6 млрд грн (250 млн доларів), які осіли на рахунках ТОВ та БФ «Зимородок» та у вигляді готівки, і можуть зникнути у будь-який момент. Якщо вже не зникли. Вірогідно, про них вже можна забути, тому що фінансова піраміда виконала свою місію.

Микола Гонта через YouTube дякує усім за витримку та терпіння, декларує, що діяльність проекту перейде в суцільний онлайн та закликає не панікувати. Фактично він старається виграти час, щоб вивести усі вкрадені у «клієнтів салонів» кошти і при цьому зробити гарну міну за поганої гри. Класика!

Звісно, салони вже не відкриються, виплати не будуть надходити, експансія у Європу буде не на часі. Але спроби затягнути вінничан і українців загалом як у цю напівмертву піраміду, так і у «варіанти»  порятунку своїх втрачених грошей будуть ще деякий час відбуватися, як, наприклад, така пропозиція «перекредитування» у соціальних мережах. І, впевнений, незабаром на світ з’являться і інші варіанти «допомоги» вкладникам B2B Jewelry.

Тому закликаємо усіх не втрачати пильність і не вестися на такі пропозиції, щоб у цей складний для всієї України час не віддати останні кошти у руки шахраїв.

 

Салон B2B Jewelry у Вінниці за адресою: вул. Пирогова, 23а, ТЦ FERIDE PLAZA

Додавайтеся до Facebook та Telegram: