Полювання на Вінниччині: криваві мисливські хроніки

Мисливство у розпалі! Новий сезон полювання вже встиг набрати обертів і разом з тим накоїти злочинів. Чим же грішать вінницькі мисливці? Якої шкоди державі вони завдають?   Це сталося нещодавно Під час рейду природним парком «Кармелюкове Поділля», неподалік від села Новоукраїнка (Чечельницького району), правоохоронці виявили трьох браконьєрів. Окрім них було знайдено труп козулі. Як показала […]

Мисливство у розпалі! Новий сезон полювання вже встиг набрати обертів і разом з тим накоїти злочинів. Чим же грішать вінницькі мисливці? Якої шкоди державі вони завдають?

 

Це сталося нещодавно

Під час рейду природним парком «Кармелюкове Поділля», неподалік від села Новоукраїнка (Чечельницького району), правоохоронці виявили трьох браконьєрів. Окрім них було знайдено труп козулі. Як показала експертиза лабораторії Держпродспоживслужби, тварина померла через вогнепальне поранення.

Екологи зазначають: полювати в тій місцевості заборонено. Збиток, завданий державі, склав 32 тис. грн.

Від нападок браконьєрів і «чесних» мисливців часто страждають мешканці села Супрунів, що на Вінниччині. У тамтешній ліс досить часто навідуються гарячі любителі дикої природи. Після себе вони залишають вельми приголомшливі пам’ятки.

Нещодавно у ЗМІ потрапив один з таких інцидентів. «Те, що ми побачили, просто на голову не налазить», — ділиться враженнями місцевий житель Володимир Рудий.

На галявині, де кілька днів стояв мисливський табір, залишилися не тільки пусті пляшки. Серед сміття були розкидані пташині нутрощі, пір’я, шкірки та інші рештки тіл.

Погода стояла спекотна, тому враження підсилював сильний сморід мертвечини. Селянам довелося самостійно прибирати наслідки відпочинку заїжджих мисливців. Насправді з подібним недбальством доводиться часто стикатися не тільки супрунівцям.

Проте, полювання нерідко залишає по собі й більш вражаючі наслідки. Час від часу жертвами мисливців стають не лише тварини, а й люди. Шалена куля може вразити наповал не тільки випадкових лісових перехожих, а й самих мисливців.

Відкриття полювального сезону у серпні 2018-го року для 26-річного парубка закінчилося вельми трагічно. Інцидент стався у вінницькому селі Криківці. Там шестеро чоловіків пішли на очеретяне озеро, щоб підстрелити качок. Один з них поліз в очерет, аби вигнати птахів. Тим часом інший відкрив стрілянину по озеру. Чи зміг недолугий мисливець поцілити у качок — пресі не відомо, але підстрелити друга йому вдалося. В результаті парубок отримав низку вогнепальних поранень.

Лікарям вдалося врятувати постраждалого. Його кривднику інкримінують ненавмисне нанесення тяжких травм і травм середньої тяжкості.

Менш вдало закінчилося полювання для 8-річного хлопчика. Цей випадок стався у вінницькому селі Ялтушкові восени 2012-го року. 28-річний чоловік полював на качок. Із собою він взяв сина. Хлопчик сидів у автівці, коли тато збирав речі. Чоловік саме розряджав рушницю, як дитина голосно ввімкнула музику. Батько відволікся на раптовий звук і не помітив, як механізм рушниці прийшов у дію. Куля потрапила сину прямо в голову.

Чоловік відвіз дитину до найближчої автозаправки, де на потерпілого вже чекала швидка. Дорогою до лікарні хлопчик помер.

За статтею «Ненавмисне вбивство» батькові світить щонайменше 3 роки позбавлення волі.

Родичі та сусіди характеризують чоловіка, як гарного тата та порядного сім’янина. Смерть сина стала для родини страшною трагедією.

Необережно з мисливською зброєю поводяться не лише мисливці, але і їхні пси.

76-річний мисливець з Нью-Мексико (США) Сонні Гілліган дуже любить тварин, але це не заважає йому полювати. Він це робить залюбки з трьома власними псами. Як правило, всю здобич чоловік віддає собакам.

2 роки тому із Сонні стався прикрий і водночас незвичайний інцидент. Один із псів підстрелив його.

Чоловік поклав на заднє сидіння автівки рушницю. Туди ж застрибнули собаки. Ненароком пес натиснув на курок. Куля прострелила водійське крісло та застрягла в спині Сонні. Попри нестерпний біль чоловік зміг викликати рятувальників. Якби Сонні не зробив цього, йому би не вдалося вижити.

Лікарі швидко вилікували мисливця. Поки Сонні лежав у лікарні, його собак забрали до притулку. Чоловік дуже непокоївся за них. Його сину довелося докласти чимало зусиль, щоб повернути домашніх улюбленців із тваринної в’язниці.

 

Про що треба пам’ятати?

Попри карантин, який вніс суттєві зміни в графік життя всіх людей, вінницькі лісовики особливо пильно боронили природу. Цього року вони провели 1363 рейди для виявлення порушників правил полювання. Це суттєво більше, ніж у 2019-му році. Тоді лісовики Вінниччини здійснили лише 955 рейдів. За поточний рік лісовим правоохоронцям вдалося виявити 336 порушників мисливських норм. Загальна сума сплачених штрафів перевищила 81 тис. грн. Більшість порушників вийшло на полювання без відповідних документів. Значна кількість затриманих мисливців полювала у заборонений час, у забороненому місці та використовувала заборонені знаряддя полювання. Тож, про що необхідно завжди пам’ятати українським мисливцям?

Окрім зброї при собі треба мати наступні документи:

  • посвідчення мисливця;
  • ліцензія на добування мисливських тварин (відстрільна картка);
  • дозвіл на право користування мисливською зброєю;
  • щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  • паспорт на мисливських собак.

Важливо пам’ятати про заборони. Українське законодавство не дозволяє полювати біля будівель населеного пункту на відстані менше, ніж 200 м. Забороняється полювати на відтворювальних ділянках. Не можна полювати у темний час доби.

Слід зазначити, що в різні сезони дозволяється полювання на певні види тварин. Кількість вбитих звірів і птахів однією людиною обмежується. Полювання на різні види дичини можна здійснювати в певні дні та години.

Кожен мисливець повинен пам’ятати про уважність, правила безпеки та правила поводження зі зброєю. Проводячи час на природі, не нехтуйте довкіллям. Бережіть природу, інакше вона знищить всіх нас!

 

Юлія Мостова спеціально для “Вінниці кримінальної”

Додавайтеся до Facebook та Telegram: