Земельна афера Ганни Давиденко. Як все було

Найактивніша опозиціонерка діючій владі Ганна Давиденко, точно ризикне себе приміряти в крісло мера. Хоч шанси у неї неймовірно низькі, їх ще й добряче може понизити історія із землею Вороновицького інтернату, яка до виборів стане знову актуальною. На цю тему написано багато матеріалів, але немає головного – самого механізму оборудки. Як і хто звертався і чому […]

Найактивніша опозиціонерка діючій владі Ганна Давиденко, точно ризикне себе приміряти в крісло мера. Хоч шанси у неї неймовірно низькі, їх ще й добряче може понизити історія із землею Вороновицького інтернату, яка до виборів стане знову актуальною. На цю тему написано багато матеріалів, але немає головного – самого механізму оборудки. Як і хто звертався і чому саме Давиденко стала “фунтом” свого ж батька. Після прочитання цього матеріалу все стане зрозуміло на всі 100%.

В 2016-ому Ганна Давиденко подає декларацію. В ній журналісти помічають дивну кількість різних земельних ділянок. Ними обзавелся вона та її сім’я в 2015-ому році. Частина належать її батьку, а частина безпосередньо Давиденко. Усі ділянки об’єднує одне – вони знаходяться у тоді ще маловідомій Вороновиці.

Скандальна декларація із купою землі за цим посиланням.

Вінницька районна рада створеила Вороновицький психоневрологічний інтернат у 1980 році. В психоневрологічному інтернаті проживають люди з 18-річного віку І та ІІ групи інвалідності з психічними захворюваннями, які за станом здоров’я потребують постійного медичного та соціального обслуговування.

Навколо цього інтернату завжди були скандали. Спочатку одного з директорів звинувачували у фізичному насильстві над інтернатівцями. Потім він помре і на два місяці поставлять такого собі Володимира Сорочинського.

Саме з ним і доб’є оборудку Віталій Давиденко, батько Ганни Давиденко. Доб’є – це значить, що вони продовжать розпочату справу попереднім директором Цимбалюком. Який надіслав листа до Вінницької РДА, що він не проти рішення Щетиніна (тодішній голова адміністрації) віддати землю 25-и громадянам.

Віталій та Ганна Давиденки

Варто зазначити, що інтернату постійно не вистачає грошей, навіть зараз. Мешканці живуть в, м’яко кажучи, середніх умовах, але зовсім не в таких, де б могла жити сама Давиденко чи її батько. До останнього часу там навіть протипожежної сигналізації не було. А те, що відбувається в туалетах – не  передаси. Ремонту, здається, там не було з часів заснування закладу.

Попри перебування в постійному пошуку грошей, в.о. директора разом з Давиденко йде на оборудку у власних меркантильних цілях. Вони привласнять 50 гектарів землі інтернату. Здавалося б, ну що з нею робити? Здати в оренду!

Тобто, Інтернат міг би заробити, але, натомість – виводить, попри заборону це робити, ділянки в приватну власність. За процедурою – мало б відбутися голосування у Вінницькій обласній раді, але цього не було. Cлужбові особи інтернaту, без відомa тa зa відсутності згоди облaсної рaди, крадуть ці земельі ділянки, яку в подaльшому рaйонною держaвною aдміністрaцією розділено між 25 фізичними особaми для ведення особистого селянського господaрствa. Після численних перереєстрaцій прaвa влaсності, усі земельні ділянки передaно у влaсність однієї особи, якa в подaльшому нaдaлa їх в оренду фермерському господaрству. І це була саме Ганна Давиденко.

Журналісти здіймають галас. І ось сухий допис з прокуратури, оборудку там помітили.

“За результатами перевірки прокуратурою області внесено відомості до ЄРДР щодо службових осіб Вороновицького психоневрологічного інтернату, які без згоди Вінницької обласної ради вилучили із постійного користування інтернату земельну ділянку площею 50 га призначену для підсобного господарства установи. Наразі здійснюється процесуальне керівництво”, – зазначили в прес-службі.

А потім землю швиденько продадуть і в деклараціях наступних років її вже не буде. А от осад залишився. Але навіть продаж землі теж потягнув на скандал. Давиденко прокоментувала так:

«Це я продала своїх вісім земельних ділянок. Уся та земля коштує сьогодні як «погана» іномарка», – каже Ганна Давиденко.

По-перше земля коштувала набагато більше, ніж погана іномарка. А по-друге, продавати землю с/г призначення в Україні заборонено. Тобто, навіть тут Давиденко порушила Закон.

БАТЬКО, ЯКИЙ ПОТОПИВ РЕЙТИНГ ДОНЬКИ

Скандал із землею Давиденків не єдиний. Всі пам’ятають історію коли Ганна Давиденко намагалася проштовхнути через сесію міськради надання її батькові, тоді ще голові Фонду страхування від нещасних випадків, 10 соток землі у межах міста. Коли депутатці вказали на явний конфлікт інтересів, вона замість того, щоб визнати себе неправою, пішла в атаку. Спочатку заявила, що діє вірно, за законом. Мовляв, кожному вінничанину належить мати своїх 10 соток! І все тут! При тому, що у депутатки виявилося 18 земельних ділянок у Вінниці та Вінницькому районі. Та й і у екс-чиновника великого рангу, її батька, Віталія, як стверджують обізнані люди: землі теж вистачає.

Але ця історія точно навчила і Давиденко старшого і молодшу, що не варто так ризикувати і підставляти себе. Відтоді ця пара діє обережно.

Додавайтеся до Facebook та Telegram: