Корупція у Немирові: «царська» династія Качурів

Віктор Миколайович Качур – міський голова Немирова вже протягом довгих років. Слово «мер» він вважає надто дріб’язковим, але офіційно назвати себе «царем Немирова» Качуру не дозволяє закон. Через таке горе Вікторові Миколайовичу доводиться шукати розради у хабарях. Можна довго розказувати про кримінальний досвід Качура та його «шлях до мерського крісла», проте найголовнішим все одно залишиться […]

Віктор Миколайович Качур – міський голова Немирова вже протягом довгих років. Слово «мер» він вважає надто дріб’язковим, але офіційно назвати себе «царем Немирова» Качуру не дозволяє закон. Через таке горе Вікторові Миколайовичу доводиться шукати розради у хабарях.

Можна довго розказувати про кримінальний досвід Качура та його «шлях до мерського крісла», проте найголовнішим все одно залишиться те, яким саме мером він був та залишається сьогодні.

Початок «царювання»

Коли Качур у 2006 році балотувався та переміг на виборах мера, він одночасно був… фігурантом у кількох кримінальних справах.

Хоча це не має відношення до факту затримання Качура за підозрою у хабарництві, яке відбулося у 2010 році, проте дає можливість зрозуміти, що у Немирові із місцевою владою не все гаразд.

Зокрема, журналіст “RIA” зустрівся з однією з постраждалих за цими справами – Наталією Кречик, яка у 2002 році працювала офіціанткою в барі, яким володів Віктор Качур.

Тоді керівництво закладу вирішило, що в барі з вини офіціантки виникла нестача грошей у сумі 2600 гривень. І для того, щоб офіціантка не уникнула «повернення боргу», нинішній мер силою та погрозами змусив написати молоду жінку розписку, що нібито вона позичила у жінки Качура 2600 гривень і зобов’язується повернути до кінця місяця. На очах своєї маленької дочки Наталія отримали чимало стусанів від Качура і на три тижні потрапила у лікарню. І хоча цю справу Качуру в 2007 році вдалося закрити, жінка та її дитина досі згадують із острахом.

За свідченням працівників правоохоронних органів, та кримінальна справа була не єдиною проти Качура, адже його поведінка серед оточуючих відрізнялась гонором та зухвалістю.

Окремого розгляду варте питання щодо придбання Віктором Качуром під час мерства представницького автомобіля марки Mercedes.

«Мій чоловік, коли балотувався у мери, відкрито задекларував свої доходи, адже працював на той час головою правління ВАТ «Автобусний парк» у Вінниці й заробляв достатньо, тому міг дозволити собі купити таку машину», – говорить Ірина Качур.

Але офіційна інформація, яку ВАТ «Автобусний парк» подало до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку свідчить трохи про інше – річний фонд оплати праці на підприємстві у 2006 році становив 605,8 тисяч гривень при середньообліковій кількості працівників 76 чоловік. Тобто, у середньому робітники на підприємстві тоді отримували трохи більше 650 гривень на місяць. Навіть якщо зарплатня керівника була у 10 разів більше, навряд чи цих грошей хватило б на купівлю представницького «Мерседеса», вартість якого починається від 100 тисяч доларів. Навіть за курсом 2006 року це було не менше півмільйона гривень.

Тодішнє кримінальне минуле якось осторонь пройшло під час виборчої кампанії 2006 році і не завадило Віктору Качуру отримати на них перемогу. Тим більше, що про це жодним чином не згадувалось ані в автобіографії кандидата в мери, ані серед агітаторів.

Рекордний хабар. Міжнародний розшук. Суд. Син

Перше офіційне затримання Віктора Миколайовича як міського голови Немирова відбулося 10 років тому – 24 червня 2010 року.

У цей день мер міста отримав 1,85 млн гривень від директора відкритого акціонерного товариства за вирішення питання про передачу земельної ділянки площею 1,5 га в оренду з подальшим її викупом.

Чиновник був затриманий співробітниками Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю у Вінницькій області прямо в будівлі міськради, де відбувалася передача грошей.

Шість годин міліція переписувала купюри «хабара» для Качура – 1 мільйон 850 тисяч гривень.

20 серпня того ж року Ленінський міський суд Вінниці змінив запобіжний захід з тримання під вартою на підписку про невиїзд. І Качур «пропав».

27 серпня Віктора Миколайовича оголосили у міжнародний розшук, оскільки правоохоронці так і не змогли його знайти, перевіривши всі можливі місця та поспілкувавшись з рідними та знайомими немирівського мера.

Чому суд відпустив Качура під підписку про невиїзд? Все дуже просто: адвокатом Качура у цій справі був Владлен Мультян, який має дуже значний досвід «відмазування» корумпованих посадовців від відповідальності.

Відомий вінницький адвокат 15 років тому захищав екс-мера Одеси Руслана Боделана. Той залишив Україну у квітні 2005 року після порушення кримінальної справи за підозрою у зловживанні службовим становищем – шкода бюджету Одеси на 600 тис. грн.

У 2010 році Руслан Боделан повернувся в Україну – у квітні 2010 року з нього зняли всі обвинувачення. Після цього «Партія регіонів» одразу почала йому посаду.

Як політичні ігри заводять за грати, знає і Володимир Скомаровський, якого теж захищав Владлен Мультян. У 1999 році вінницького бізнесмена підозрювали у контрабанді іномарок і махінаціях з валютою – 56 днів Володимир Скомаровський провів у слідчому ізоляторі.

Справу закрили за відсутністю доказів, однак це не завадило йому після цього балотуватися в мери Вінниці, народні депутати. І навіть стати головою Держмитниці України. Щоправда, восьмого вересня 2005 року – у день звільнення з посади – проти Скомаровського поновили розслідування справи 1999-го року.

Проте навіть наявність такого «талановитого адвоката» не вберегла Віктора Качура від другого арешту – у вересні 2010 року він повернувся за ґрати.

20 вересня вінницькі правоохоронці отримали інформацію, що його затримали співробітники центрального апарату Служби безпеки України. До СБУ вислали групу, яка за встановленими нормативними документами здійснила передачу затриманого від Служби безпеки України вінницьким правоохоронцям. Того ж дня Качура доправили у Вінницю, де слідчий виніс постанову про його затримання в якості підозрюваного.

21 вересня 2010 року відбулося засідання Ленінського суду міста Вінниці. У зв’язку з тим, що Качур порушив підписку про невиїзд, суд прийняв рішення про арешт його на два місяці.

Після цього Качур заявляв, що він «зав’язав з політикою» і просив сина «не йти в політику». Але, як ми знаємо сьогодні, Качур не тільки «не зав’язав», а й навіть задіяв усі свої ресурси, щоб «проштовхнути» у політику свого сина – Олександра. Адже, за словами Качура-старшого, «бути при владі дуже прибутково».

Оскільки Віктор Качур перебував у СІЗО – балотуватися у мери Немирова «довелося» його синові – Олександру.

Відоме прізвище зіграло свою роль – Олександр Качур отримав 52% голосів жителів міста та став новим «царем», фактично «отримавши трон у спадок», як про це любить казати його батько.

9 листопада 2010 року 24-річний мер отримав своє посвідчення, за яким приїхав на своєму елітному позашляховику «Toyota Land Cruiser PRADO».

Чи варто казати, що походження коштів на автомобіль, вартість якого складає десятки тисяч доларів, у «царській» родині пояснити ніхто не міг?

Після обрання Качура-молодшого мером Немирова, судовий процес щодо Качура-старшого не припинився – 27 квітня 2011 року Віктора Качура Староміський суд Вінниці призначив йому покарання у вигляді 2 років та 10 місяців позбавлення волі. Але це покарання було лише щодо ремонту дитячих садочків. Тоді ж суд відправив на дослідування два епізоди – по хабару і побиттю офіціантки.

Після цього захист Віктора Качура подав апеляцію. 30 червня 2011 року нинішнього міського голову Немирова відпустили прямо з зали суду, скасувавши рішення Староміського суду та замінивши реальне ув’язнення умовним терміном.

Першим у залі суду Віктора Качура обійняв його син – Олександр, який на той час був мером Немирова.

Таким чином Віктору Качуру вдалося «вийти сухим з води», домовившись зі слідством про «загублення доказів» та з суддею – про «визнання невинуватості». А допоміг «домовитися» йому саме той хабар у 1,85 мільйони гривень – Качур просто «поділився» з усіма, хто був причетний до розслідування його справи.

Після цього прізвище «Качур» знову з’явилося в новинах України у 2012 році, коли молодий мер Олександр Качур збив на пішохідному переході на одного з керівників СБУ Вінниччини і втік.

Про це повідомив журналістам начальник Управління Міністерства внутрішніх справ у Вінницькій області Валерій Ноник, відповідаючи на запитання Українських Новин.

З його слів, інцидент стався ввечері 23 січня 2012 року в районі залізничного вокзалу Вінниці.

“Цей інцидент стався на переході. Він (один з керівників СБУ) був не на службі – зустрічав з поїзда свою дружину і йшов разом з нею до автомобіля, де на нього наїхав автомобіль”, – сказав Ноник.

Начальник УМВС області додав, що машина, яка збила співробітника СБУ, з місця події зникла, але за гарячими слідами вдалося встановити, що це була машина мера Немирова Олександра Качура.

Згодом у 2014 році Олександр Качур балотувався в народні депутати від Радикальної партії Ляшка. У 2015 році він очолив список Радикальної партії до Вінницької облради і став заступником голови облради.

Від зміни місць Качурів корупція не змінюється

22 вересня 2015 року Голова обласної організації Радикальної партії Віктор Качур висунув свою кандидатуру на посаду Немирівського міського голови, з якої тоді вже пішов його син – Олександр.

Вже 18 грудня мешканці Немирова 18 грудня обрали мером Віктора Качура.

Тоді Ляшко порівняв Качура з Лозінським. Згодом від «радикалів» балотувався в нардепи син Качура. Тепер же мером Немирова від РПЛ став і Качур-батько. Тут «радикали» мали найбільшу фракцію. 10 з 26 депутатів їхні.

Віктор Качур утретє став мером Немирова. З Дніпровщини кандидувалося ще два Качури, які, ймовірно, мали виконати технічну функцію двійників, аби пройшов інший кандидат. Але виборці знову підтримали представника Радикальної партії.

Ось як характеризував Качура голова «Радикальної партії Олег Ляшко» у 2012 році, коли цей політик не був у його партії:

«Яка це опозиція? Це така ж опозиція, як оті тушки, які у Верховній Раді прислуговують Партії регіонів. Вони теж пройшли по списку БЮТу, а сьогодні разом з Партією регіонів голосують, позбавляючи вас усіх прав. Людина, яка вчора сиділа в тюрмі, людина, проти якої ще 10 років тому порушувалися кримінальні справи за вимагатєльство, за позбавлення волі людей, за хуліганство, за побиття. Там ціший шлейф кримінальних справ, які з 2002 року тягнуться за цим чоловіком», – наголошував Олег Ляшко, який закидав Качуру заснування регіонального осередку Партії регіонів.

Ляшко додає на камеру:

«Качур, по моєму, це Лозінський номер два. Але Лозінського притягнули за вбивство людини, а Качур і досі уникає цієї відповідальності. Качуру рішенням Вінницького апеляційного суду від 30 червня 2011 року було призначено покарання у вигляді майже 3 років позбавлення волі».

У ЗМІ теж є інформація про це рішення суду. Справа стосується недбальства під час ремонту дитячих садків. Як повідомляють місцеві журналісти, Качура потім амністували.

«Після того, як мене звільнили з СІЗО, мені 4 політичні партії запропонували бути їхнім членом. Ляшко пропонував мені увійти в список і балотуватися до Верховної Ради. Я не міг вже підвести тих, хто настільки хотів, щоб я був членом партії “Батьківщина”. Ну, емоційно він виступив (Ляшко), емоційно він сказав (у 2012 році), ну, і не менш емоційною була моя реакція», – каже міський голова Немирова, який обіцяв навіть не подавати Ляшкові руки після його слів.

Качур наголошує у своєму інтерв’ю на тому, що коли Ляшко агітував за його опонентку на виборах, то, на думку політика, зробив більше, аніж всі інші партії й організації, які нібито на виборах тоді об’єдналися довкола Качура.

Після свого звільнення Качур дійсно вирішив повертатися в політику в лавах “Батьківщини” й був, як повідомляють ЗМІ, першим заступником партсосередку.

За кілька місяців до місцевих виборів у 2015 році очолив обласний осередок “радикалів”. Тобто у політичному опоненті Ляшкові Качур побачив вигідного VIP-агітатора.

15 ділянок, 7 будинків, мерседеси, готівка: неймовірна декларація Качура-молодшого

На момент подання декларації Олександр Качур був заступником голови Вінницької обласної ради.

Син головного радикала Вінниччини, мера Немирова Віктора Качура, Олександр, теж не аби яке цабе у радикальній партії Ляшка. Він був обраний у Вінницьку обласну раду за списками цієї партії, потім ці ж радикали-депутати проштовхнули його на посаду заступника голови облради.

Олександр Качур, як і решта радикалів, каже, що за народ віддасть останню сорочку. А насправді радикали і їх лідер (доларовий мільйонер) Олег Ляшко люблять прекрасне: дорогі машини, старовинні ікони, красиві будинки тощо.

Один з молодих нардепів-радикалів окрім коштовностей, антикваріату, годинників, картин, колекції вин вказав навіть Святі Мощі… Не чуже відчуття прекрасного і Олександру Качуру, який з молодих років ніколи не займався бізнесом (у 2010 році – обраний міським головою Немирова, бо його батько Віктор на той час сидів у тюрмі за підозрою в хабарництві), але нажив чималих статків на посаді мера Немирова. Це видно з його декларації за 2016 рік.

При зарплаті у 81 тисячу гривень (за рік), без інших доходів, при непрацюючій дружині і дочці, він умудряється володіти 15 земельними ділянками, звісно в межах міста Немирів, 7 будинками, три по 100 квадратних метрів, чотири – більших.

Згідно з декларацією, було у Олександра Качура на той час і  три «Мерседеси». Два з них він придбав через рік після того, як став мером Немирова. До речі, тоді він заробляв вдвічі менше, ніж в Облраді!

А у лютому 2016 року Олександр Качур придбав ще один “Mercedes” представницького класу. І це при зарплаті у 8 тисяч гривень!

Новий автомобіль зареєстрував 9 лютого 2016 року. Ця інформація є у реєстрі власників транспортних засобів, який відкрило ГУ Нацполіції України.

На вторинному ринку обновка Олександра Качура коштувала близько 1 мільйона гривень. Де Качур узяв гроші на купівлю авто – невідомо. Коли він став заступником голови облради, повідомив, що на посаді мера отримував 4 тисячі гривень зарплати.

«Кожен хоче гарну зарплату. Я навіть не цікавився, яка зарплата зараз. Навіть приблизно не знаю. Буду задоволений, якщо матиму десять тисяч. Як працював міським головою Немирова мав чотири тисячі разом з різними надбавками та преміями. Цих коштів вистачало лиш аби заправити машину і їздити по Немирову місяць» – пояснив Олександр Качур про своє відчуття прекрасного у ЗМІ.

Цікаво, що Олександр Качур навіть і не приховує, що є незаконослухняним чиновником. Бо, судіть самі, у Олександра Качура немає інших доходів, депозитів, активів і акцій. Не отримував він подарунків, навіть у лотерею не вигравав. І от – маєш купує третій «Мерседес»… І будує одночасно чотири будинки, і усе на зарплату у 8 тисяч гривень!

Детальніше з цією декларацією Олександра Качура можна ознайомитись за посиланням: https://public.nazk.gov.ua/declaration/f718cdfd-8ef3-464a-bf68-b3dbd8a686e4

Якщо колись хтось вам скаже, що місто Немирів – бідне, страждає від недостачі фінансування, в ньому немає вільних земельних ділянок для ветеранів війни на Донбасі, а в “жебрацькому” бюджеті міста немає коштів на допомогу соціально незахищеним верствам населення – просто згадайте декларацію Олександра Качура, який всього лише на одну каденцію «підмінив» свого батька на троні «царя немирівського».

«Качурофобія» у Міській раді Немирова

Депутати Немирівської міської ради написали відкритого  листа до Президента України, в якому зазначають про корупційну діяльність міського голови Немирова Віктора Качура.  За їхніми словами  пан Качур систематично привласнює державні кошти, застосовуючи при цьому різноманітні тіньові схеми.

Видання «Вінниця ОК» зберегло текст листа (оригінальну граматику збережено):

«Шановний Петре Олексійовичу! Ми, особи, які звертаємось із вказаним листом, є депутатами 7 скликання Немирівської міської ради Вінницької області.

У нашому маленькому місті мешкає 12 000 мешканців, а річний бюджет міста становить всього близько 15 млн. грн.

Причиною нашого звернення до Вас є зухвала систематична розтрата бюджетних коштів з метою особистого збагачення Немирівським міським головою Віктором Качуром. Свої незаконні дії Віктор Качур цинічно прикриває ремонтом доріг у місті Немирові.

Наголошуємо, що вибір виконавця робіт по ремонту доріг здійснюється Немирівським міським головою на безтендерній основі, а тому постійним і єдиним підрядником по ремонту доріг в місті Немирів є ТОВ «Шляховик МКІ» з сусіднього Іллінецького району.

Все це вказує на наявність фінансової зацікавленості Немирівського міського голови Віктора Качура у залученні до виконання робіт саме ТОВ «Шляховик МКІ» (вочевидь мають місце значні «відкати»).

Найбільший цинізм і зухвалість проявилися при замовлені Немирівським міським головою Віктором Качуром фіктивного виконання робіт у ТОВ «Шляховик МКІ» у березні 2016 року. Фактично договір було підписано в кінці березня 2016 року, а роботи по ремонту доріг прийнято по актам вже на початку квітня 2016 року. Однак, основним моментом є те, що відповідний ремонт було виконано ще восени 2015 року без жодного втручання Немирівської міської ради. Описане чітко демонструє, що бюджетні кошти Немирівської міської ради безпідставно перераховуються ТОВ «Шляховик МКІ» без здійснення будь-якого ремонту на підставі фіктивних документів.

З прикрістю змушені інформувати Вас про відсутність результатів розслідування правоохоронними органами кримінальних проваджень, щодо фактів привласнення та розтрати бюджетних коштів посадовими особами Немирівської міської ради.

Вказані кримінальні провадження були порушені в квітні 2016 року за заявами депутатів Немирівської міської ради, які виявили зухвале розкрадання бюджетних коштів.

Відтак, вже понад три місяці правоохоронні органи Вінницької області достеменно володіють інформацією про незаконні дії Немирівського міського голови Віктора Качура, однак жодної протидії не вчиняють а розкрадання і надалі зухвало здійснюється.

Зухвалість та цинізм Немирівського міського голови Качура В.М. продовжують вражати.

Так, в місцевій газеті “Прибузькі новини” (оригінал газети додається) була опублікована інформація про факти привласнення коштів, майна та землі сімейством Качурів з 2008 по 2016 роки через підставних осіб. З метою подальшого приховування своєї незаконної діяльності Немирівським міським головою Віктором Качуром з липня 2016 року постійно залучається новий підрядник для ремонту доріг – ТОВ “ДБК “КАРВІС” (код ЄДРПОУ 40501119). Цинізм полягає у тому, що змінилася лише назва, але не суть, оскільки власниками як ТОВ “Шляховик МКІ” так і ТОВ “ДБК “КАРВІС” є одні й ті ж особи – Карен та Сумбат Оганесян.

При цьому, Немирівським міським головою Віктором Качуром за короткий період часу новому підряднику ТОВ “ДБК “КАРВІС” вже переведено близько 380 000 (триста вісімдесят тисяч гривень) бюджетних коштів.

Наразі сесіями Немирівської міської ради не надається згоди на перекидування коштів на ремонт вулиць міста із інших затверджених бюджетних програм, поза межами виділених 3 000 000 (трьох мільйонів) гривень на 2016 рік в рамках затвердженого бюджету міста.

Одначе, станом на сьогоднішній день на ремонт доріг Качуром В.М., витрачено вже понад 4 000 000 (чотири мільйони гривень). Фінансування вказаних витрат Немирівським міським головою Качуром В.М. проводяться виключно за допомогою рішень виконкому, без жодного погодження таких дій сесією міської ради.

Існує інформація, що Немирівським міським головою Віктором Качуром до кінця 2016 року планується профінансувати фіктивний ремонт доріг через підставну фірму Сумбата Оганесяна ще на 2 500 000 (два мільйони п’ятсот тисяч гривень) бюджетних коштів. В порушення вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» жодні проекти рішень, що підготовлені депутатами міської ради, в тому числі і щодо обмеження у розпорядженні бюджетними коштами без відому ради (копії документів додаються) міським головою Качуром В.М. не виносяться на розгляд сесії міської ради.

Повідомляємо, що і попередній мер м. Немирова Олександр Качур (син нинішнього мера) так само здійснив значну розтрату бюджетних коштів виконуючи ремонт доріг в м. Немирові. Вказана розтрата була чітко виявлена та зафіксована Державною фінансовою інспекцією у Вінницькій області, в наслідок чого було видано лист-вимогу №02-08-25-15/4515 від 25 червня 2013 року, яким Немирівську міську раду було зобов’язано повернути до бюджету близько 5 000 000 (п’ять мільйонів гривень).

Крім того, по факту вказаної розтрати незаконного витрачання бюджетних коштів в липні 2013 року, було відкрито низку кримінальних проваджень.

Однак незважаючи на чітке фіксування Державною фінансовою інспекцією факту розтрати бюджетних коштів, правоохоронні органи Вінницької області не притягнули винних осіб до відповідальності.

Вищевикладене беззаперечно доводить, що, має місце системне збагачення однієї сім’ї Качурів на розтраті бюджетних коштів, які повинні витрачатись на ремонт доріг міста Немирова.

При цьому вказана незаконна діяльність вчиняється при повній обізнаності про неї правоохоронними органами Вінницької області.

З огляду на вищевикладене,–

П Р О С И М О:

1.​ Прийняти звернення до розгляду.

2.​ Забезпечити об’єктивне та всебічне розслідування правоохоронними органами фактів протиправної діяльності Немирівського міського голови Віктора Качура.

3.​ Розібратися та відреагувати на тривалу бездіяльність правоохоронних органів Вінницької області, які розслідують факти протиправної діяльності Немирівського міського голови Віктора Качура.

4.​ Вчинити дії по недопущенню подальшого привласненні та розтрати бюджетних коштів Немирівським міським головою Віктором Качуром.

5.​ Поінформувати нас про розгляд даного звернення».

Копії таких же листів депутати послали і  Прем’єр-міністру України, Голові Державної фіскальної служби України, та   Голові державної аудиторської служби України.

Як мер-мільйонер отримує субсидію та грошову допомогу від держави

Українські журналісти проаналізували електронну декларацію мера Немирова Віктора Качура за 2017 рік.

Так, у 2017 році він заробив 124 тис. 832 грн. На своїх банківських рахунках він тримав десятки тисяч доларів, євро, а також сотні тисяч гривень.

При мільйонних статках мер все ж вирішив попросити допомоги у держави. Весною 2016 року він  розпорядився нарахувати йому матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби. Сягнула ця «потреба» 8682 грн. А у жовтні він доотримав ще 8756 грн держдопомоги на оздоровлення.

Крім того, у 2015-2016-му меру пощастило і йому нарахували більше 2,5 тис. грн субсидії на місяць. Вже у 2016-2017-му опалювальному сезоні субсидія мера склала понад 2 тисячі гривень на місяць.

Всього за два роки держава компенсувала Віктору Качуру понад 28 тис. грн. Мова йде про субсидії. За попередніми даними, у жовтні 2017 року Апеляційний суд Вінницької області притягнув мера до адміністративної відповідальності. Відбулося це після розгляду справи про законність отримання мером матеріальної допомоги. Так, міський мер-мільйонер мав заплатити штраф у розмірі 6800 грн. Проте вирішив цього не робити, тому подав апеляційну скаргу. 7 грудня Апеляційний суд Вінницької області скасував постанову суду першої інстанції, а справу закрив.

Вже у 2018 році зірка немирівського голови Віктора Качура, який ще й до того ж фактично очолює Радикальну партію на Вінниччині, засяяла на одному із всеукраїнських каналів. Але не через гігантські здобутки в царині розбудови міста, а через непомірну жадібність.

«Обновки перед виборами»

Оскільки вже цієї осені, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори – багато хто з особливо корумпованих чиновників активізується у напрямку «набивання кишень грошима», оскільки невдовзі можуть втратити владу.

Так, Міський голова Немирова Віктор Качур придбав черговий елітний автомобіль – позашляховик Toyota Land Cruiser Prado 2019 року випуску вартістю в середньому $50 тисяч.

Як зазначається, вартість авто міський голова не показав в декларації про доходи, хоча мав повідомити НАЗК про зміни у своєму майновому стані протягом 10 днів після покупки.

“Громада Немирова вітає, а багато немирівчан приєднуються до привітання…Нагадайте, скільки там масок передали в Немирівський міський центр ПМСД та пологовий будинок?”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з декларацією Качура, він володіє також Mercedes-Benz 1990 року випуску (придбав у 1998 році), Toyota 2010 р.в. (придбав в 2014 р.).

Як гадаєте, чи є у Качурів хоча б в одному з багатьох будинків золотий унітаз?

Додавайтеся до Facebook та Telegram: